אירועים / תמונות

עצרת אבל וקדיש כללי י' בטבת לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון תשע"ט (שלישי, 18.12.2018)

עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון, התקיימה היום, יום שלישי 18.12.2018, בבית העלמין חוף הכרמל בחיפה, ליד האנדרטה לזיכרם של קורבנות השואה, ומיד לאחר מכן התקיימה גם בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי "חיים חביב" זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה. ביום שלישי, י' בטבת תשע"ט, בתאריך: 18.12.2018.
תחילה במזג אוויר גשום התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים קורבנות השואה, במעמד הקהל שהגיע בהם משתתפים ומתפללים שהגיעו לטקס מכל רחבי הארץ.עם סיום העצרת בבית העלמין התקיימה עצרת זיכרון, תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה הנמצא בשכונת קריית אליעזר בחיפה. בבית הכנסת הודלקו נרות זיכרון לזכר הניספים בשואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון .נרות הזיכרון לזיכרם של קורבנות השואה הודלקו על ידי מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר, כבוד רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו, הגבאי הנאמן והמסור של בית הכנסת מר משה מזרחי, נציג עמותת הלאדינו בחיפה והצפון מר יהודה מטרסו, מר דוד חגי, יו"ר ארגון ניצולי מחנות ההשמדה יוצאי יוון בישראל מר יצחק (איציק) קפטאס, מר יהודה ג'רסי ומר יוסף מזרחי. דברים לזיכרם של הניספים, קורבנות השואה נשאו מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר. ותפילת "אל מלא רחמים" רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו.כמו -כן התכבד בנשיאת דברים גם יו"ר ארגון ניצולי מחנות ההשמדה יוצאי יוון בישראל מר יצחק (איציק) קפטאס שאמר בדבריו כמה חשוב לשמור על הקשר בן יוצאי יוון בארץ, וסיפר אודות האירגון הוותיק שהחל לפעול משנת 1984, וסיפר אודות פעילותו של האירגון כיום.


העצרת התקיימה במעמד דורות שניים לניצולי השואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון ובמעמד הקהל, ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי "חיים חביב" לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה. 
בתוך כך, יש לציין כי על הנחיית הטקסים בבית העלמין ובבית הכנסת היה חבר וועד בית הכנסת המסור והוותיק חברנו היקר מר יעקב חנוכה, שהנחה את הטקסים בחן רב ובטוב טעם. יהי זיכרם של קורבנות השואה מסלוניקי , ושאר 32 הקהילות הקדושות של יוון, וכל קורבנות השואה ברוך !
תהי נשמתם צרורה בצרור החיים, אמן !

(צילום: © כל הזכויות שמורות לאדיר יזירף).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

שבוע מצווה מהלב: תלמידי כיתות ז' מביה"ס "עירוני א" ביקרו בבית הכנסת הסלוניקאי “חיים חביב” בחיפה
(חמישי,15.3.2018)

ברוב פאר והדר ועם המון שמחה בלב התקיים השבוע (יום חמישי 15.3.2018) בבית הכנסת הסלוניקאי ע”ש היכל רבי “חיים חביב” בחיפה לזכר קהילת סלוניקי הי”ד מפגש מרגש ביותר אליו הגיעה קבוצה גדולה של כ-150 מתלמידי כיתות ז', תלמידי חטיבת הביניים של בית הספר "עירוני א" בחיפה.


במסגרת תוכנית הלימודים השנתית של בית הספר חתמו התלמידים בימים אלה את שבוע "מצווה מהלב" שבמהלכו ביקרו בבית הכנסת. בתחילת המפגש בבית הכנסת קיבלו התלמידים והמורות מפיו של מתפלל בית הכנסת הוותיק מר ראובן פריזי, סקירה קצרה אודות מבנה בית הכנסת הייחודי שלו ושל ארון הקודש המרשים והמפואר הנמצא בו, כמו-כן קיבלו סקירה אודות ייחודם של מנורות בית הכנסת וחלונות הויטראג’, עוד האזינו התלמידים על סיפורו המרתק על ההיסטוריה של בית הכנסת בשכונת קריית אליעזר שבחיפה מיום הקמתו ועד היום, בעיר סלוניקי שביוון נרצחו למעלה מ-50,000 יהודים בתקופת השואה. העיר סלוניקי היתה מכונה "ירושלים של הבלקן".יש לציין כי בית הספר “עירוני א" שוכן אף הוא באותה השכונה ובמרחק של דקות הליכה ספורות ממבנה בית הכנסת. התלמידים התרגשו למשמע סיפור הקמתו של בית הכנסת.  
עוד במהלך האירוע נפגשו התלמידים עם מתפלל בית הכנסת הוותיק כבוד הרב שמעון בן חיים שסיפר והדגים בפניהם איך כותב סופר הסת"ם את ספר התורה, מה הוא הקלף עליו כותבים את ספרי התורה, התפילין והמזוזות. לאחר מכן קיבלו התלמידים הרצאה מאלפת מפיהם של המורה אורית וינקלר והמורה אושרי סגל וגם מפיה של שני, יועצת בית הספר שכל ילדותם עברה עליהם בין כתלי בית הכנסת בשכונת קריית אליעזר והם שיתפו את התלמידים בזכרונותיהם המרגשים. אין ספק כי ביקור התלמידים בבית הכנסת היה משמעותי ומרגש מאוד. 
וועד בית הכנסת ע”ש רבי “חיים חביב” בחיפה איחל לכל תלמידי כיתות ז’ של בית הספר "עירוני א" לימודים מוצלחים ומהנים. עם סיום האירוע המרגש, חברי וועד בית הכנסת הודו למחנכת ורכזת תרבות ישראל הגב’ שרית רפפורט על היוזמה ושיתוף הפעולה הפורה והמוצלח באירוע זה ואין ספק כי היה זה אירוע שייחרט בזיכרונם של התלמידים שנים רבות.


אודות בית הכנסת הסלוניקאי ע”ש רבי “חיים חביב” לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, ניתן לקרוא ולראות באתר האינטרנט של בית הכנסת, בקישור להלן: http://rhcsaloniki.blogspot.co.il/

צילומים: אדיר יזירף.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עצרת אבל וקדיש כללי י' בטבת לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון תשע"ח (חמישי, 28.12.2017)עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון, התקיימה היום, יום חמישי 28.12.2017, בבית העלמין חוף הכרמל בחיפה, ליד האנדרטה לזיכרם של קורבנות השואה, ומיד לאחר מכן התקיימה גם בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי "חיים חביב" זצוק"ל
לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה. 


ביום חמישי, י' בטבת תשע"ח, בתאריך: 28.12.2017, תחילה התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים קורבנות השואה, במעמד הקהל הרחב, משתתפים ומתפללים שהגיעו לטקס מכל רחבי הארץ. 


עם סיום העצרת בבית העלמין התקיימה עצרת זיכרון, תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה הנמצא בשכונת קריית אליעזר בחיפה. בבית הכנסת הודלקו נרות זיכרון לזכר הניספים בשואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון . 

נרות הזיכרון לזיכרם של קורבנות השואה הודלקו על ידי מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר, כבוד רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו,  הגבאי הנאמן והמסור של בית הכנסת מר משה מזרחי, נציג עמותת הלאדינו בחיפה והצפון מר יהודה מטרסו, מר יעקב חגי, מר אברהם לוי, מר רפאל חנוך, מר יצחק פריזי ומר שמואל מנו. דברים לזיכרם של הניספים, קורבנות השואה נשאו מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר. ותפילת "אל מלא רחמים" רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו. העצרת התקיימה במעמד דורות שניים לניצולי השואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון ובמעמד הקהל, ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי "חיים חביב" לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה. על הנחיית הטקסים בבית העלמין ובבית הכנסת היה חבר וועד בית הכנסת המסור והוותיק חברנו היקר מר יעקב חנוכה, שהנחה את הטקסים בחן רב ובטוב טעם. 
יהי זיכרם של קורבנות השואה מסלוניקי , ושאר 32 הקהילות הקדושות של יוון, וכל קורבנות השואה ברוך ! תהי נשמתם צרורה בצרור החיים, אמן ! 

צילומים: אדיר יזירף. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הדלקת נרות חנוכה בבית הכנסת תשע"ח 


גם בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש רבי חיים חביב בחיפה מגרשים את החושך את החושך ואור הנרות גובר מיום ליום, בחג החנוכה האור גובר על החושך ... קבלו מספר תמונות מהדלקת נרות החנוכה בבית הכנסת. את נרות החנוכה בחנוכייה הדליקו בכל שמונת ימי החג כבוד רב בית הכנסת כבוד הרב נסים דנינו ומתפללי בית הכנסת. כמו כן יש לציין כי מידיי ערב הודלקה החנוכייה באורות החג בחנוכייה הנמצאת עשרות שנים על גג בית הכנסת. 


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
קבלת ספר תורה - תלמידי כיתות ב' של בית הספר הניסויי "יבניאלי" בחיפה, 3.11.2017
ביום שישי, י"ד בחשון תשע"ח, בתאריך: 3.11.2017 התקיים ברוב פאר והדר עם הדרת מלך ועם המון שמחה בלב לכבוד תורתינו הקדושה, בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, טקס וחגיגת קבלת ספר התורה לתלמידי כיתה ב' של בית הספר הניסויי "יבניאלי" אשר בשכונת קריית אליעזר בחיפה, בו גם שוכן בית הכנסת.התלמידים הגיעו לאירוע מרגש זה כשהם נרגשים ולבושים בחולצות לבנות, הבנים קיבלו כיפה לבנה עם שם הרקום על הכיפה ואילו הבנות קיבלו זר פרחים לראשן. תחילה קיבלו התלמידים, המורות וההורים מפיו של מתפלל בית הכנסת הוותיק מר ראובן פריזי סקירה קצרה אודות בית הכנסת ועל המבנה הייחודי שלו ושל ארון הקודש הנמצא בו. עוד סיפר להם מר פריזי על ההיסטוריה שלו בשכונת קריית אליעזר שבחיפה מיום הקמתו ועד היום. יש לציין כי בית הספר "יבניאלי" שוכן אף הוא באותה השכונה.

התלמידים התרשמו מבית הכנסת, שרו שירי תורה רבים, למדו מה הוא בכלל ספר תורה, איך כותב סופר סת"ם את ספר התורה, רקדו עם ספר התורה, שמעו את תקיעת השופר ואת כל זה סיפר להם רב חב"ד בשכונת כרמל צרפתי בחיפה, כבוד הרב יהודה גינצבורג, כמו כן קיבלו התלמידים את ספר התורה כל תלמיד ותלמידה בכריכה מוזהבת כאשר שמם בחזית ספר התורה. הילדים והוריהם שאף הם נכחו באירוע זה התרגשו מאוד באירוע זה .

תלמידי בית הספר הופתעו כשעל המסך באירוע הוקרנה גם ברכתו של שר החינוך מר נפתלי בנט ובתום האירוע התכבדו כולם בסעודת מצווה מרשימה ומפוארת. אנו, וועד בית הכנסת ע"ש רבי "חיים חביב" בחיפה מאחלים לכל תלמידי כיתות ב' של בית הספר מזל טוב ולימודים מוצלחים ומהנים בלימודי התורה.


עוד ברצוננו להודות למנהלת בית הספר הגב' איריס דרמר, לגב' אבישג אבן צור ולגב' מזל אלבז מחנכות כיתה ב' של בית הספר הניסויי "יבניאלי" על שיתוף הפעולה הפורה, המלא והמוצלח ביותר באירגון הנפלא, מרשים ומוצלח באירוע זה - יישר כוח לכל המארגנים והמארגנות !
אודות בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש רבי "חיים חביב" לזכר קהילת סלוניקי ה"יד, ניתן לקרוא ולראות כאן באתר האינטרנט של בית הכנסת, בקישור להלן: http://rhcsaloniki.blogspot.co.il/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הקפות שניות שמחת תורה תשע"ח
בבית הכנסת ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, (יום חמישי, 12.10.2017)

חברות וחברים , קהל יקר וקדוש !

בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד
ערך ברוב פאר והדר עם הדרת מלך ועם המון שמחה בלב לכבוד תורתינו הקדושה את ה"הקפות השניות" במוצאי חג שמחת תורה תשע"ח, ביום חמישי, כ"ב בתשרי תשע"ח , בתאריך: 12.10.2017, במעמד מאות אורחים ותושבים ובמעמד רב בית הכנסת כבוד הרה"ג ניסים דנינו, הרה"ג שמואל קפלן רב שכונות קריית אליעזר ובת - גלים, הרה"ג דוד אבוחצירא רב שכונת קריית אליעזר ורמת אלמוגי, הרה"ג יוסף ליפש שליח חב"ד בקריית אליעזר, הרה"ג יעקב ממן רב שכונת ורדיה והרב שמעון בן חיים רב בית הכנסת "אליהו הנביא" בשכונת קריית אליעזר בחיפה.אתם מוזמנים לצפות בגלריית תמונות ענקית ומורחבת כאן, מחגיגת ההקפות , נשמח לתגובותיכם. וועד בית הכנסת רוצה להודות מקרב לב לכבוד רב בית הכנסת הרב ניסים דנינו על האירגון המוצלח בערב זה, כמו כן רוצה להודות למתפללי ביה"כ הוותיקים והנעימים חברנו היקרים מר אושרי סגל ומר חי מזרחי על התמיכה וכל העזרה התיפעולית באירגון המופתי והמפואר של כל חגיגות ההקפות, ומודה להם על כל מה שטרחו ועשו להצלחתו המדהימה והמרשימה של ערב מכובד וקדוש זה - יישר כוח וכל הכבוד לכם, מי יתן ותבורכו מפי עליון !


חברי וועד בית הכנסת רוצים להודות לכל מתפללי בית הכנסת, נשים וטף, ומודה לכל הקהל הרחב והקדוש ולכל האורחים הרבים אשר טרחו והגיעו מקרוב ומרחוק שבאו להשתתף וליטול חלק עימנו ולשמוח בשמחת התורה.


בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, מברך את כל חבריו בתפוצות ובישראל בברכת "בשורות טובות" , תיזכו לשנים רבות טובות ונעימות ושניפגש רק בשמחות, אמן !
(צילומים: לי הפקת אירועים / אדיר יזירף))
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עצרת אבל וקדיש כללי י' בטבת תשע"ז
התקיימה בבית העלמין הישן חוף הכרמל
ובבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה, 8.1.2017

חברות וחברים, קהל יקר וקדוש !
עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון התקיימה בחיפה, ליד האנדרטה לזיכרם של קורבנות השואה, ומיד לאחר מכן התקיימה גם בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה, ביום ראשון, י' בטבת תשע"ז, בתאריך: 8.1.2017.תחילה התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים קורבנות השואה, במעמד עשרות משתתפים ומתפללים שהגיעו לטקס מכל רחבי הארץ וזאת למרות מזג האוויר הסוער של קור עז גשמים ורוחות עזות. עם סיום העצרת בבית העלמין התקיימה עצרת זיכרון, תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה הנמצא בשכונת קריית אליעזר בחיפה. בבית הכנסת היתה הדלקת נרות זיכרון לזכר הניספים בשואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון .


נרות לזיכרם של קורבנות השואה הודלקו על ידי כבוד הרב שלום וייצמן, מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר, יו"ר עמותת בית הכנסת מר יוסף (פפו) ג'רסי, נציג עמותת הלאדינו בחיפה מר אברהם מונסון , מר יצחק פריזי, מר יהודה מטרסו, מר חי מזרחי, מר סמי קובו ומר יעקב חגי.
דברים לזיכרם של הניספים, קורבנות השואה נשאו מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר. ותפילת "אל מלא רחמים" נשא הרב שלום וייצמן, העצרת התקיימה במעמד דורות שניים לניצולי השואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון ובמעמד הקהל, ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי חיים חביב בחיפה.הנחה את הטקס בחן ובטוב טעם כמידיי שנה בשנה וכהרגלו בקודש, חבר וועד בית הכנסת המסור והוותיק חברנו היקר מר יעקב חנוכה.
יהי זיכרם של קורבנות השואה מסלוניקי , ושאר 32 קהילות יוון הקדושות וכל קורבנות השואה ברוך !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
הקפות שניות שמחת תורה תשע"ז
בבית הכנסת ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, 24.10.2016

חברות וחברים , קהל יקר וקדוש !

בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד ערך ברוב פאר והדר את ה"הקפות השניות" במוצאי חג שמחת תורה תשע"ז, ביום שני , בתאריך: 24.10.2016, אתם מוזמנים לצפות בגלריית סירטונים  מורחבת כאן , מחגיגת ההקפות , נשמח לתגובותיכם .
וועד בית הכנסת רוצה להודות מקרב לב לכבוד רב בית הכנסת הרב ניסים דנינו על האירגון המוצלח בערב זה, כמו כן רוצה להודות למתפלל ביה"כ הוותיק חברנו היקר מר אושרי סגל, על התמיכה וכל העזרה התיפעולית באירגון המופתי והמפואר של כל חגיגות ההקפות, ומודה לו על כל מה שטרח ועשה להצלחתו המדהימה והמרגשת של ערב מכובד מרשים וקדוש זה - יישר כוח וכל הכבוד !
יו"ר וועד בית הכנסת יוסף (פפו) ג'רסי , חברי וועד בית הכנסת רוצים להודות לכל מתפללי בית הכנסת , נשים וטף , ומודה לכל הקהל הרחב והקדוש ולכל האורחים הרבים אשר טרחו והגיעו מקרוב ומרחוק שבאו להשתתף וליטול חלק עימנו ולשמוח בשמחת התורה.
צוות אתר האינטרנט של בית הכנסת מודה לצוות הצלמים של בית הכנסת מר חי מזרחי ומר אדיר יזירף, על שהביאו לנו והעבירו לנו את התמונות והסירטונים המרגשים והמקסימים מאירוע קדוש ומיוחד זה.בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, מברך את כל חבריו בתפוצות ובישראל בברכת "בשורות טובות" , תיזכו לשנים רבות טובות ונעימות ושניפגש רק בשמחות , אמן !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

טקס קבלת ספר תורה - תלמידי כיתה ב' של בית הספר היסודי "הריאלי העברי" בבית הכנסת הסלוניקאי בחיפה
ע"ש ר' חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד
יום  שישי, 7.10.2016

ביום שישי, ה' בתשרי תשע"ז, בתאריך: 7.10.2016, בשעה: 9:00 בבוקר התקיים ברוב פאר והדר בבית הכנסת ע"ש רבי חיים חביב בחיפה לזכר קהילת סלוניקי הי"ד, טקס וחגיגת קבלת ספר התורה לתלמידי כיתות ב' של בית הספר היסודי "הריאלי העברי" הנמצא בשכונת הדר בחיפה.


יש לציין כי אחת ממחנכות כיתות ב' שהגיעו לחגוג בבית הכנסת למעשה סוגרת מעגל שורשים אישי ומרגש ביותר, שכן מחנכת כיתה ב', הגב' אופירה מנו - מאיר היא ביתו של מי שהיה נשיא בית הכנסת שנים רבות והיה ידוע בכינויו "יקיר העדה הסלוניקאית בחיפה" אברהם מנו ז"ל,
שהיה ממייסדי ומקימי בית נכנסת ומהיוזמים להקמתו החל משנת 1955.  


התלמידות והתלמידים הגיעו לאירוע בבית הכנסת כשהם מרגישים שזהו יום גדול עבורם, הם לבושים בחולצות לבנות, התרשמו מבית הכנסת, קיבלו סקירה כללית קצרה על יהדות סלוניקי ועל בית הכנסת. קיבלו הסברים גם על אחד מספרי התורה שהוצא מארון הקודש של בית הכנסת במיוחד עבורם.


כמו כן שרו התלמידים שירי תורה רבים, שמעו את תקיעת השופר מפי כבוד הרב שמעון בן - חיים, שאף הסביר להם אודות השופר, ובסיום תקיעות השופר ערך להם גם קידוש מרשים לכבוד השבת.

במהלך האירוע המרגש כל התלמידים קיבלו את ספר התורה כאשר שמם מופיע  על הכריכה בחזית ספר התורה. הילדים והוריהם הרבים שהגיעו וליוו את ילדיהם שאף הם נכחו באירוע זה התרגשו מאוד באירוע מרשים זה . 

וועד בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש רבי חיים חביב בחיפה מודה למנהלת ביה"ס הגב' ליאת דלל - מזרחי למחנכות כיתות ב', למחנכת אופירה ולמחנכת יעל פלוטניק - מזרחי של בית הספר "הריאלי העברי" על כל שיתוף הפעולה הפורה, המלא והמוצלח ביותר באירגון הנפלא של אירוע מרגש ומרשים זה
יישר כוח לכל המארגנים - אכן היה זה אירוע מרגש ביותר ! 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עצרת אבל וקדיש כללי י' בטבת תשע"ה
בבית העלמין ובבית הכנסת , 1.1.2015

עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון , התקיימה בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה , ביום חמישי ,
י' בטבת תשע"ה , בתאריך: 1.1.2015 .


תחילה התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים קורבנות השואה , במעמד עשרות משתתפים ומתפללים שהגיעו למרות מזג האוויר החורפי . לאחר מכן התקיימה עצרת זיכרון , תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה , בו היתה הדלקת נרות זיכרון לזכר הניספים בשואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון .

נרות לזיכרם של קורבנות השואה הודלקו על ידי כבוד רב בית הכנסת , כבוד הרב ניסים דנינו , מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה מר דוד מצגר , יו"ר עמותת בית הכנסת חיים חביב , הגבאי המסור והנאמן שנים רבות , וניצול השואה מסלוניקי מר יוסף (פפו) ג'רסי , מר אהרון פסח , מר אברהם מטרסו נציג אירגון יוצאי מחנות ההשמדה יוצאי יוון בישראל , מר אברהם אסטרוגנו , מר שמואל מנו , ומר משה מזרחי גבאי בית הכנסת .דברים לזיכרם של הניספים , קורבנות השואה נשאו מר יונה מצגר , מזכ"ל המועצה הדתית בחיפה , חברנו היקר מר אבי חכים מנהל הפרוייקט והמסע "מחיפה לסלוניקי" , מסע בעקבות שואת יהדות יוון , משלחת שקיבלה את ברכת הדרך מכבוד רב בית הכנסת מר ניסים דנינו , המשלחת שחזרה לפני כשבועיים מיוון , אבי אף סיפר דברים מרגשים אודות החוויות שחוותה המשלחת ביוון , והוא הציג את דגל המסע "מחיפה לסלוניקי" , הדגל שליווה את המשלחת בכל רחבי קהילות יוון הקדושות , אודות המסע "מחיפה לסלוניקי" ניתן לקרוא באתר האינטרנט להלן:http://haifasaloniki.blogspot.co.il/

העצרת התקיימה במעמד דורות ניצולי השואה ילידי סלוניקי ביוון , במעמד רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו , מזכ"ל המועצה הדתית מר דוד מצגר ובמעמד הקהל , ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש חיים חביב בחיפה . הנחה את הטקס כמידיי שנה בשנה , חבר וועד בית הכנסת המסור , חברנו היקר מר יעקב חנוכה . 


הנהלת צוות אתר הפייסבוק של בית הכנסת מודה לוועד בית הכנסת על שיתוף הפעולה המלא בתיעוד המעמד המרגש , תמונות העצרת , כמו - כן מודה לכל מתפללי בית הכנסת אשר טרחו ועמלו לשלוח לנו את התמונות .
יהי זיכרם של קורבנות השואה מסלוניקי , ושאר 33 קהילות יוון הקדושות , ובכלל כל קורבנות השואה ברוך !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
הקפות שניות שמחת תורה תשע"ה
החגיגות בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש רבי חיים חביב
יום חמישי , 16.10.2014

חברות וחברים , קהל יקר וקדוש


בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה
ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד
ערך ברוב פאר והדר את
ה"הקפות השניות" במוצאי חג שמחת תורה תשע"ה ,
ביום חמישי בתאריך: 16.10.2014 ,
אתם מוזמנים לצפות בגלריית תמונות ענקית ומורחבת כאן באתר זה
מחגיגת ההקפות , נשמח לתגובותיכם , ניתן גם לשלוח תגובות לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו ,
להלן: rhc.saloniki@gmail.com


וועד בית הכנסת רוצה להודות מקרב לב לכבוד הרב של ביה"כ הרב ניסים דנינו על האירגון בערב זה , כמו כן רוצה להודות למתפלל ביה"כ הוותיק חברנו היקר מר אושרי סגל , על התמיכה וכל העזרה התיפעולית באירגון המופתי והמפואר של כל חגיגות ההקפות , ומודה לו על כל מה שטרח ועשה להצלחתו המדהימה והמרגשת של ערב מכובד וקדוש זה - יישר כוח וכל הכבוד !


יו"ר וועד בית הכנסת יוסף (פפו) ג'רסי , חברי וועד בית הכנסת רוצה להודות לכל מתפללי בית הכנסת , נשים וטף , ומודה לכל הקהל הרחב והקדוש ולכל האורחים הרבים אשר הגיעו מקרוב ומרחוק שבאו להשתתף וליטול חלק עימנו ולשמוח בשמחת התורה .
צוות אתר האינטרנט של בית הכנסת מודה לכל צוות צלמי אתר הפייסבוק של בית הכנסת על שהביאו לנו , שלחו לנו , והעבירו לנו את התמונות המרגשות מאירוע זה .


 


בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד , מברך את כל חבריו בתפוצות ובישראל בברכת "בשורות טובות" , תיזכו לשנים רבות טובות ונעימות ושניפגש רק בשמחות , אמן !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור שורשים משפחת אהרון פסח ובני משפחתו
בבית הכנסת עם הגיעו לגיל גבורות (80)

חברות וחברים , גולשי האתר , בתפוצות ובישראל , קהל יקר וקדוש ! 
חבר האתר היקר שלנו , מר אהרון פסח מחיפה הגיע לגיל גבורות , גיל ה 80 , גיל מאוד מכובד ומפואר , וברצוננו להודות לך על כך שגם אנו , בית הכנסת הסלוניקאי, לקחנו חלק ביומך המאושר ... ביום שישי 15.8.2014 , הגיע מר אהרון פסח , עם ג'ני רעייתו ועם כל בני משפחתם העניפה , ילדיו ונכדיו לביקור וסיור שורשים מרגש ביותר בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש רבי חיים חביב בחיפה .


בני המשפחה קיבלו סקירה על בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה אודות ימי היווסדו , קהילת סלוניקי בחיפה מאז ועד היום , אין ספק כי זכינו לביקור מרגש ביותר .
נאחל כולנו למר אהרון פסח הרבה בריאות טובה ואריכות ימים ומי יתן ותזכה לשנים רבות ... קבל מאיתנו את מיטב הברכות לשנים ארוכות , מאחלים לך נחת והמון שמחה ... מאיתנו , וועד בית הכנסת הסלוניקאי וכל ציבור המתפללים , האוהבים אותך כמשפחה ... יְבָרֶכְךָ ה' מִצִּיּוֹן , וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלַיִם , כָּל יְמֵי-יְמֵי חַיֵּךָ ! 


(הצילומים באדיבותוועד בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ,
גב' נאוה שפרינגר , גב' שחר פרידליך)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ביקור חוג שוחרי הלאדינו הרצליה (קבוצה ב')
בהדרכת קובי זרקו  בביה"כ חיים חביב , 14.5.2014
ביום רביעי , י"ד באייר תשע"ד , בתאריך: 14.5.2014 , התארחה בבית הכנסת קבוצה גדולה של לדינאים מחוג הלאדינו , שוחרי הלאדינו מהרצליה (קבוצה ב'). היה זה במסגרת טיול בעקבות הלאדינו , של החוג ללאדינו בהדרכתו של חברינו היקר , ידידנו , ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו .
הביקור היה מרגש ביותר , הקבוצה קיבלה סקירה מקיפה ומאלפת אודות בית הכנסת ע"ש רבי חיים חביב מיום היווסדו , מפיו של מתפלל בית הכנסת הוותיק מר ראובן פריזי , כמו כן הוסיף ונשא דברים מתפלל בית הכנסת הוותיק מר אהרון פסח . בקבוצת הלאדינאים נכח גם החזן יצחק אלבלה , שהוזמן אף הוא לשאת מספר פיוטים מבית אביו . 
מר קובי זרקו ליוה את הביקור במיזמורי  לאדינו ומספר פיוטים מרגש ביותר . בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש רבי חיים חביב רוצה להודות לקבוצת הלדינאים מהרצליה אשר ביקרה בבית הכנסת .


כמו כן אנו מודים למדריך הקבוצה , חברינו, ידידנו ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו על הביקור המרגש ... יישר כוח קובי קרידו , תזכה לשנים רבות ,
הכבוד והעונג לארח אותכם בבית הכנסת כולו שלנו ! נציין כי לביקור זה הצטרפו מספר חברים משוחרי הלאדינו בחיפה , בהם משפחת פסח ,
ומשפחת מטרסו , אשר הינם וותיקים במתפללי בית הכנסת שנים רבות . 


(הנהלת הפייסבוק של בית הכנסת מודה על שיתוף הפעולה המלא לחברי וועד עמותת בית הכנסת ולהנהלת צוות אתר האינטרנט החדש של בית הכנסת על כל שיתוף הפעולה הפורה באירוע חשוב זה) .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור חוג שוחרי הלאדינו הרצליה (קבוצה א')
בהדרכת קובי זרקו  בביה"כ חיים חביב , 1.5.2014
ביום חמישי , א' באייר תשע"ד , בתאריך: 1.5.2014 , התארחה בבית הכנסת קבוצה גדולה של לדינאים מחוג הלאדינו , שוחרי הלאדינו מהרצליה . היה זה במסגרת טיול בעקבות הלאדינו , של החוג ללאדינו בהדרכתו של חברינו היקר , ידידנו , ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו .
הביקור היה מרגש ביותר , הקבוצה קיבלה סקירה מקיפה אודות בית הכנסת מיום היווסדו , מפיו של מתפלל בית הכנסת הוותיק מר ראובן פריזי .
מר קובי זרקו ליוה את הביקור במיזמור לאדינו ופיוט מרגש ביותר . בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש רבי חיים חביב רוצה להודות לקבוצת הלדינאים מהרצליה אשר ביקרה בבית הכנסת .

כמו כן אנו מודים למדריך הקבוצה , חברינו, ידידנו ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו על הביקור המרגש ... יישר כוח קובי קרידו , תזכה לשנים רבות ,
הכבוד והעונג לארח אותכם בבית הכנסת כולו שלנו !
(הנהלת הפייסבוק של בית הכנסת מודה על שיתוף הפעולה המלא לחברי וועד עמותת בית הכנסת ולהנהלת צוות אתר האינטרנט החדש של בית הכנסת על כל שיתוף הפעולה באירוע חשוב זה) .
(צילומים: קובי זרקו) 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
קריאת מגילת אסתר בבית הכנסת 
הסלוניקאי ע"ש רבי חיים חביב
תשע"ד - 15.3.2014

גולשים יקרים , קהל יקר נכבד וקדוש
ברוב פאר והדר התקיימה כמידי שנה בשנה , גם השנה קריאת מגילת אסתר בבית הכנסת ע"ש היכל רבי חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד , במוצאי שבת קודש , י"ג באדר תשע"ד , בתאריך: 15.3.2014 , קריאת המגילה התקיימה לעיני מאות מתפללי בית הכנסת ואורחים רבים שהגיעו מכל קצוות הארץ . 

קריאת המגילה התבצעה על ידי רב בית הכנסת , כבוד הרב נסים דנינו , וסייעו לו בבמת התפילה מתפללי בית הכנסת הוותיקים מר אושרי סגל ומר חי ציון מזרחי .
קהל רב מילא את אולם בית הכנסת , כשברובו ילדים רבים אשר הגיעו מחופשים ובידיהם רעשנים , והיה רעש חזק ביותר וקולות נפץ חזקים ביותר נשמעו שהוכרזה המילה "המן" .... 
עם סיום קריאת המגילה התחילו מתפללי בית הכנסת בריקודים . 


משנכנס אדר מרבין בשמחה ... וליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר ... בית הכנסת מאחל לכל בית ישראל פורים שמח ! 
תודה לכל מתפללי בית הכנסת , נשים וטף , ותודה לכל הקהל הרחב ולכל האורחים הרבים אשר באו להשתתף עימנו בקריאת מגילת אסתר , תיזכו לשנים רבות !
(בית הכנסת מודה לכל צוות צלמי אתר האינטרנט של בית הכנסת על שהביאו לנו והעבירו לנו את התמונות המרגשות מאירוע זה ) .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
עצרת אבל וקדיש כללי - עשרה בטבת תשע"ד
לזכר קורבנות השואה מיוון , 12.12.2013
עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון , התקיימה בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה , ביום חמישי , ט' בטבת תשע"ד, בתאריך: 12.12.2013.


תחילה התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים , במעמד קומץ מתפללים עקב מזג האוויר החורפי הסוער שפקד את ארצנו באותו השבוע .


לאחר מכן התקיימה עצרת זיכרון , תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה , בו היתה הדלקת נרות זיכרון לזכר הניספים בשואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון. העצרת התקיימה במעמד דורות ניצולי השואה ילידי סלוניקי ביוון , במעמד רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו , מזכ"ל המועצה הדתית מר דוד מצגר ובמעמד הקהל , ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש חיים חביב בחיפה .


הנהלת צוות אתר הפייסבוק של בית הכנסת מודה לוועד בית הכנסת על שיתוף הפעולה המלא בתיעוד המעמד המרגש , תמונות העצרת , כמו - כן מודה לכל מתפללי בית הכנסת אשר טרחו ועמלו לשלוח לנו את התמונות . יהי זיכרם של קורבנות השואה מסלוניקי , ושאר קהילות יוון הקדושות , ובכלל כל קורבנות השואה ברוך !---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור חוג שוחרי הלאדינו חולון
בהדרכת קובי זרקו  בביה"כ חיים חביב , 13.10.2013
חברות וחברים קהל יקר וקדוש !
ביום ראשון , ט' בחשוון תשע"ד , בתאריך: 13.10.2013 , התארחה בבית הכנסת קבוצה גדולה של לדינאים מחוג הלאדינו , שוחרי הלאדינו מחולון . היה זה במסגרת טיול בעקבות הלאדינו , של החוג ללאדינו בהדרכתו של חברינו היקר , ידידנו , ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו .הביקור היה מדהים ומרגש ביותר , והעלה דימעה בעיני המבקרים . הקבוצה קיבלה הרצאה קצרה מדהימה מרגשת ומרתקת ביותר מפיו של יו"ר ועד בית הכנסת והעמותה מר יוסף (פפו) ג'רסי , שאף הוא ניצול שואה יליד סלוניקי מר יוסף (פפו) ג'רסי , מר ג'רסי שרד את תופת השואה במחנה ההשמדה אושוויץ בבלוק מס' 14 א ' , כמו - כן הוא נתן סקירה אודות בית הכנסת מיום היווסדו . כמו כן קיבלו האורחים ה"לדינאים" סקירה מקיפה אודות ייחודו של בית הכנסת
מפיו של מתפלל בית הכנסת הוותיק מר אהרון פסח .


היתה התרגשות אדירה באולם התפילה . מר קובי זרקו ליוה את הביקור במיזמורי לאדינו ופיוטים מרגשים ביותר . בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש רבי חיים חביב רוצה להודות לקבוצת הלדינאים מחולון אשר ביקרה בבית הכנסת .כמו כן אנו מודים למדריך הקבוצה , חברינו, ידידנו ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו על הביקור המדהים והמרגש ביותר ... יישר כוח קובי קרידו , תזכה לשנים רבות , הכבוד והעונג לארח אותכם בבית הכנסת כולו שלנו ! (הנהלת הפייסבוק של בית הכנסת מודה על שיתוף הפעולה המלא לחברי וועד עמותת בית הכנסת ולהנהלת צוות אתר האינטרנט החדש של בית הכנסת על התמונות המרגשות ששלחו לנו לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו).-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
קבלת ספר תורה - תלמידי כיתה ב' 
של בית הספר הניסויי "יבניאלי" בחיפה , 11.10.2013
ביום שישי , ז' בחשון תשע"ד , בתאריך: 11.10.2013 התקיים ברוב פאר והדר בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה לזכר קהילת סלוניקי הי"ד , טקס וחגיגת קבלת ספר התורה לתלמידי בית הספר הניסויי של בית הספר "יבניאלי" אשר בשכונת קריית אליעזר בחיפה , בו שוכן בית הכנסת . 


התלמידים לבושים בחולצות לבנות , התרשמו מבית הכנסת , שרו שירי תורה רבים , למדו מה הוא סופר סת"ם ואיך בכלל כותבים ספר תורה , רקדו עם ספר התורה , שמעו את תקיעת השופר וקיבלו את ספר התורה כל תלמיד ותלמידה בכריכה מוזהבת כאשר שמם בחזית ספר התורה .
, הילדים והוריהם שאף הם נכחו באירוע זה התרגשו מאוד באירוע זה . 

וועד בית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה מודה למנהלת בית הספר הגב' איריס דרמר , ולמחנכת כיתה ב' הגב' אתי בוזגלו של בית הספר הניסויי "יבניאלי" , על שיתוף הפעולה הפורה , המלא והמוצלח ביותר באירגון הנפלא והמרגש באירוע זה - יישר כוח לכל המארגנים !


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
חגיגת הקפות שניות - שמחת תורה תשע"ד
בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה, 26.9.2013

שמחת תורה - הקפות שניות - בבית הכנסת "חיים חביב" בחיפה התקיימו ברוב פאר והדר במוצאי חג שמחת תורה תשע"ד , ביום חמישי , כ"ב בתשרי תשע"ד , בתאריך: 26.9.2013 ,  אתם מוזמנים לצפות בתמונות מחגיגת ההקפות , נשמח לתגובותיכם , כאן באתר זה , ניתן גם לשלוח תגובות לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו , להלן:  rhc.saloniki@gmail.com  ,
וועד בית הכנסת רוצה להודות מקרב לב לכבוד הרב של ביה"כ הרב ניסים דנינו על האירגון בערב זה , כמו כן רוצה להודות מקרב לב למתפלל ביה"כ הוותיק מר אושרי סגל , על האירגון המופתי של כל חגיגות ההקפות , ומודה לו על כל טירחתו ועשייתו להצלחתו המדהימה והמרגשת של ערב מכובד וקדוש זה - יישר כוח וכל הכבוד ! ! ! 
כמו כן , וועד בית הכנסת מודה לצוות הצלמים של ולצוות "גיא צלמים מגנטים" על התמונות היפות והמרהיבות  מערב הקפות שמחת תורה זה . 
בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד ,
מברך את כל בית ישראל בברכת
"בשורות טובות" , תיזכו לשנים רבות טובות ונעימות , ושניפגש רק בשמחות !
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
חוג הלאדינו "הלדינאים" מפתח - תקווה
ב"טיול סליחות" בבית הכנסת חיים חביב בחיפה
סליחות תשע"ג - 23.8.2013


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור חוג הלאדינו "הלדינאים" מנס - ציונה בהדרכתו
של קובי זרקו  בביה"כ חיים חביב , 17.6.2013
ביום שני , ט' בתמוז תשע"ג , בתאריך: 17.6.2013 , התארחה בבית הכנסת קבוצה גדולה של לדינאים מחוג הלאדינו מנס ציונה , היה זה במסגרת טיול בעקבות הלאדינו , של החוג ללאדינו בהדרכתו של חברינו היקר , ידידנו , ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו .הביקור היה מדהים ומרגש ביותר , והעלה דימעה בעיני כל המבקרים והאורחים הרבים שנכחו באירוע זה. הקבוצה קיבלה הרצאה קצרה מדהימה מרגשת ומרתקת ביותר מפיו של יו"ר ועד בית הכנסת והעמותה מר יוסף (פפו) ג'רסי , שאף הוא ניצול השואה מסלוניקי מר יוסף (פפו) ג'רסי , מר ג'רסי שרד את תופת השואה במחנה ההשמדה אושוויץ בבלוק מס' 14 א ' ,
כמו - כן הוא נתן סקירה אודות בית הכנסת מיום היווסדו . 
בתמונה: כניסת קבוצת חוג הלאדינו "הלדינאים" מנס - ציונה לבית הכנסת (צילום: סוזי לויס)
כמו כן קיבלו האורחים ה"לדינאים" סקירה מקיפה אודות ייחודו של בית הכנסת מפי צוות וועד בית הכנסת . היתה התרגשות אדירה באולם התפילה . מר קובי זרקו ליוה את הביקור במיזמורי לאדינו מיוחדים ופיוטים מרגשים ביותר.

בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש רבי חיים חביב רוצה להודות לקבוצת הלדינאים מנס - ציונה אשר ביקרה בבית הכנסת , כמו כן אנו מודים למדריך הקבוצה , חברינו, ידידנו ונעים זמירות הלאדינו בישראל , מר קובי זרקו על הביקור המדהים והמרגש ביותר ... יישר כוח קובי קרידו , תזכה לשנים רבות , הכבוד והעונג לארח אותכם בבית הכנסת כולו שלנו !

בתמונה: מתפלל בית הכנסת הוותיק , מר ראובן פריזי מרצה על בית הכנסת ,
אודות בית הכנסת עוד לפני יום היווסדו , הקמתו , ועד עצם היום הזה ,

וסיפורה של קהילת סלוניקי בעיר חיפה (צילום: קובי זרקו)


למעלה: בסירטון זה הפיוט למוצאי שבת "בואנה סמאנאס" Bouena Semanas ,
כאן הוא מבוצע על ידי חברנו היקר , מתפלל בית הכנסת הוותיק מר יהודה מטרסו , וחברנו היקר בן ליוצאי סלוניקי , מר יוסי סיריוטי , אשר התגורר בעבר שנים רבות ברחוב השומר בחיפה ... צילום הסירטון נעשה במסגרת ביקור חוג הלאדינו שהתקיים בבית הכנסת ... ביום שני , ט' בתמוז תשע"ג ,
בתאריך: 17.6.2013 ( צילום: ידידנו , מר קובי זרקו )
(הנהלת אתר האינטרנט של בית הכנסת מודה על שיתוף הפעולה המלא לחברי ועד עמותת בית הכנסת על כל החדשות והתמונות המרגשות ששלחו לנו לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו וכמו כן מודה לעשרות החברים ששלחו לנו אף הם תמונות מרגשות מן האירוע ).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור סטודנטים מהמכללה האקדמית לחינוך
ע"ש "גורדון" בחיפה , בבית הכנסת 18.3.2013
גולשי האתר הנכבדים , קהל יקר ונכבד !
ביום שני , בתאריך: 18.3.2013 , התארחה בבית הכנסת קבוצת סטודנטים גדולה של מורים מן המכללה האקדמית לחינוך ע"ש "גורדון" שבעיר חיפה , היה זאת במסגרת שימור זיכרון השואה. ולקראת סיור לימודי שיקיימו במהלך השה בפולין במחנות ההשמדה אושוויץ - בירקנאו . 

הסטודנטים , קיבלו הרצאה מדהימה ומרתקת ביותר מפיו של חבר האתר שלנו , האיש היקר מר אבי חכים , מנהל היחידה להכשרה מקצועית והשכלה במחלקה לנוער וצעירים באגף הרווחה של עירית חיפה ובעל תואר שני של בית הספר לחינוך באוניברסיטת חיפה , כמו כן הוא מנחה קבוצות מוסמך, 
אבי חכים הוא דור שני לניצולי שואת יהודי יוון , אביו יליד העיר קוואלה ואימו ילידת העיר יאנינה , המוציא מידיי שנה משלחות לעיר סלוניקי ושאר קהילות יוום הקדושות . 


כמו - כן קיבלו הסטודנטים סקירה מקיפה אודות ייחודו ואופיו המיוחד של בית הכנסת "חיים חביב" מפי צוות וועד בית הכנסת .

בית הכנסת ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד רוצה להודות לד"ר נורית רונן ולגב' חנה כנר מהמכללה האקדמית ע"ש "גורדון" על כל שיתוף הפעולה המסור והמלא לאורך כל תיאום הביקור ובמהלכו המופתי .


 הסירטון - מסע לסלוניקי 2012
זה הוא הפרויקט "מחיפה לסלוניקי" , פרויקט יחודי ללימודי שואת יהדות יוון שניבנה בעירית חיפה במחלקה לנוער וצעירים בראשותו של מומי אלמוג את הפרויקט מוביל אבי חכים ולמסעות מתלווים מידי שנה בשנה ניצולי שואה מיוון בשנת 2012 למסע התלווה למסע מר מנו אהרוןבתמונה: מימין , הד"ר נורית רונן מהמכללה האקדמית לחינוך ע"ש "גורדון" בחיפה ,
לצידי מר אבי חכים המרצה בביקור , שהרצה בנושא יהדות ושואת סלוניקי 

שימור זיכרון השואה , וזיכרם של כל קורבנות השואה ישאר בליבנו לעד !
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עצרת לציון 70 שנה למשלוח הטרנספורט הראשון מסלוניקי למחנות ההשמדה
אושוויץ-בירקנאו 10.3.2013
ביום ראשון 10.3.2013 , התקיימה בחולון , עצרת לציון 70 שנה לתחילת השמדת יהודי יוון , ולציון 70 שנה למשלוח הטרנספורט הראשון מסלוניקי למחנות ההשמדה אושוויץ - בירקנאו , את האירוע כיבדו בנוכחותם שגריר יוון בישראל מר ספירידון למברידיס , כבוד נשיאה החמישי של מדינת ישראל מר יצחק נבון , יו"ר מרכז האירגונים הגב' קולט אביטל , מנכ"ל "יד ושם" מר נתן איתן , נציג ראש קהילת סלוניקי מר פנחס פרנטה , יו"ר אירגון ניצולי מחנות ההשמדה עולי יוון מר משה העליון , מר משה מצא נציג דור הממשיכים , חברי הנהלת האירגון , ניצולי שאה ובני משפחותיהם , אורחים , ובני דורות הממשיכים ,
לזכור ולא לשכוח , יהי זיכרם של כל קורבנות השואה ברוך ! 
בתמונה: המדליה שחולקה לניצולי השואה ילידי יוון בעצרת לציון 70 שנה לתחילת השמדת יהודי יוון , ולציון 70 שנה למשלוח הטרנספורט הראשון שיצא משאלוניקי (סלוניקי) למחנות ההשמדה אושוויץ - בירקנאו , 15.3.1943 - 15.3.2013
בתמונה: מימין , נשיאה החמישי של מדינת ישראל מר יצחק נבון , לשמאלו מר משה העליון יו"ר אירגון ניצולי מחנות ההשמדה עולי יוון שאף הוא ניצול שואה יליד סלוניקי , ולשמאלו מר יצחק כהן ניצול שואה יליד סלוניקי ולידו מר יעקב (ג'קי) הנדלי שאף הוא ניצול שואה יליד סלוניקי .


בתמונה: מר משה העליון , יו"ר אירגון ניצולי מחנות ההשמדה יוצאי יוון בישראל , נושא את דבריו המרגשים בעצרת לציון 70 שנה לתחילת השמדת יהודי יוון , ולציון 70 שנה למשלוח הטרנספורט
הראשון מסלוניקי למחנות ההשמדה אושוויץ - בירקנאו
בתמונה: מר משה מצא , נושא את דברו בשם דור הממשיכים , בעצרת לציון 70 שנה לתחילת השמדת יהודי יוון , ולציון 70 שנה למשלוח הטרנספורט הראשון מסלוניקי למחנות ההשמדה אושוויץ - בירקנאו
(הנהלת אתר האינטרנט של בית הכנסת מודה למר משה מצא ,

על שיתוף הפעולה בפרסום נאומו המלא והמרגש באתר זה) .
בתמונה: פגישת מכרים וותיקים , מימין , מר אהרון פסח חבר האתר , ורעייתו הגב' ג'ני , בפגישה עם חבר ומכר וותיק , נשיאה החמישי של מדינת ישראל מר יצחק נבון


בתמונה: מר אבי חכים ויו"ר אירגון ניצולי מחנות ההשמדה עולי יוון בישראל מר משה העליון , וועד בית הכנסת מודה למר אבי חכים על שיתוף הפעולה הפורה , והעזרה באירגון אירוע זה , יישר כוח , תבורך ! 


בתמונה: פגישת מכרים וותיקים , מימין , מר אהרון פסח , מתפלל בית הכנסת הוותיק  , ורעייתו הגב' ג'ני , בפגישה עם חבר ומכר וותיק , נשיאה החמישי של מדינת ישראל מר יצחק נבון , משמאל , מר יוסי סיריוטי מתפלל בית הכנסת הוותיק , ורעייתו רחל .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

קריאת מגילת אסתר בביה"כ הסלוניקאי
ע"ש חיים חביב" בחיפה תשע"ג - 23.2.2013
ברוב פאר והדר התקיימה כמידי שנה בשנה קריאת מגילת אסתר בבית הכנסת ע"ש היכל רבי חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד , ביום י"ג באדר תשע"ג , בתאריך: 23.2.2013 , קריאת המגילה התקיימה לעיני מאות מתפללי בית הכנסת ואורחים רבים שהגיעו מכל קצוות הארץ . 
קריאת המגילה התבצעה בטוב טעם ובחן על ידי רב בית הכנסת , כבוד הרב נסים דנינו , וסייעו לו בתיבת התפילה מתפללי בית הכנסת הוותיקים מר אושרי סגל ומר חי ציון מזרחי . קהל רב אוד גדש את אולם בית הכנסת , כשברובו ילדים רבים אשר הגיעו מחופשים ובידיהם רעשנים . 
משנכנס אדר מרבין בשמחה ... וליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר ...
בית הכנסת מאחל לכל בית ישראל פורים שמח ! 
(תודה לצלמי צוות אתר האינטרנט של בית הכנסת על שהביאו לנו את התמונות המרגשות מאירוע זה ) .


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור סטודנטים להוראה מהמכללה האקדמית
ע"ש "גורדון" בחיפה בבית הכנסת , 16.1.2013
גולשי האתר , קהל יקר ונכבד !
ביום רביעי , בתאריך: 16.1.2013 , התארחה בבית הכנסת קבוצת סטודנטים גדולה של מורים מן המכללה האקדמית לחינוך ע"ש "גורדון" שבעיר חיפה ,
היה זאת במסגרת שימור זיכרון השואה ולקראת סיור לימודי בפולין ובמחנה ההשמדה אושוויץ שיתקיים במהלך שנת 2013. הסטודנטים , קיבלו הרצאה מדהימה מרגשת ומרתקת ביותר מפיו של ניצול השואה מסלוניקי מר יוסף (פפו) ג'רסי , הגבאי הוותיק והנאמן של בית הכנסת "חיים חביב" שנים רבות וטובות. 

מר יוסף (פפו) ג'רסי שרד את תופת השואה במחנה ההשמדה אושוויץ בבלוק מס' 14 א ' , כמו - כן קיבלו הסטודנטים סקירה מקיפה אודות ייחודו של בית הכנסת מפי צוות וועד בית הכנסת ,
בית הכנסת רוצה להודות לגב' חנה כנר ולד"ר נורית רונן מהמכללה האקדמית ע"ש "גורדון" על שיתוף הפעולה המסור והמלא לאורך כל תיאום הביקור , ובמהלכו המופתי .
שימור זיכרון השואה ישאר בליבנו לעד !  


---------------------------------------------------
ביקור תלמידי כיתה י' של בית הספר "תיכון חדרה"
בבית הכנסת , 16.1.2012
ביום רביעי , בתאריך: 16.1.2013 , התארחה בבית הכנסת קבוצת נוספת , היו אלה תלמידי כיתה י' של בית הספר "תיכון חדרה" שבחדרה . היה זאת במסגרת לימוד על התרבויות השונות והדתות השונות . 

התלמידים , בליווי מוריהם לשל"ח קיבלו אף הם הרצאה מדהימה מרגשת ומרתקת ביותר מפיו של ניצול השואה מסלוניקי מר יוסף (פפו) ג'רסי , הגבאי הוותיק והנאמן של בית הכנסת "חיים חביב" שנים רבות וטובות. מר יוסף (פפו) ג'רסי שרד את תופת השואה במחנה ההשמדה אושוויץ בבלוק מס' 14 א ' , כמו - כן קיבלו התלמידים סקירה מקיפה אודות ייחודו של בית הכנסת מפי צוות וועד בית הכנסת ,לבית הכנסת ע"ש חיים חביב קיימת היסטוריה רבת שנים של קישרי ידידות וקהילה מצויינים עם בית הספר "תיכון חדרה" שנים רבות .  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
עצרת הקדיש הכללי - י' בטבת תשע"ג
בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה 23.12.2012
עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה מיוון , התקיימה בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה - ביום ראשון , י' בטבת תשע"ג , בתאריך: 23.12.2012 . תחילה התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים , ולאחר מכן התקיימה עצרת זיכרון , תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה , בו היתה הדלקת נרות זיכרון לזכר הניספים בשואה ילידי סלוניקי ושאר קהילות יוון. העצרת התקיימה במעמד ניצולי שואה ילידי סלוניקי ביוון , במעמד רב בית הכנסת כבוד הרב ניסים דנינו , ובמעמד הרב הראשי הספרדי של חיפה כבוד הרב שלמה שלוש , מזכ"ל המועצה הדתית מר דוד מצגר ובמעמד קהל רב , ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש חיים חביב בחיפה . 
הנהלת צוות אתר הפייסבוק של בית הכנסת מודה לוועד בית הכנסת על שיתוף הפעולה המלא בתיעוד המעמד המרגש , תמונות העצרת , כמו - כן מודה לכל מתפללי בית הכנסת אשר טרחו ועמלו לשלוח לנו את התמונות .  במידה ויש לכם גם אתם תמונות מן העצרת נשמח אם תשלחו לנו
לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו , להלן: rhc.saloniki@gmail.com 

------------------------------------------------
חגיגת הקפות שניות - שמחת תורה תשע"ג
בבית הכנסת ע"ש חיים חביב , 8.10.2012
שמחת תורה - הקפות בבית הכנסת "חיים חביב" בחיפה  בית הכנסת ע"ש היכל רבי חיים חביב בחיפה ערך ברוב פאר והדר את ההקפות השניות במוצאי חג שמחת תורה תשע"ג , ביום שני בתאריך: 8.10.2012 ,  אתם מוזמנים לצפות בתמונות מחגיגת ההקפות , נשמח לתגובותיכם , כאן באתר זה , ניתן גם לשלוח תגובות לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו , להלן:  rhc.saloniki@gmail.com  ,
וועד בית הכנסת רוצה להודות מקרב לב לכבוד הרב של ביה"כ הרב ניסים דנינו על האירגון בערב זה , כמו כן רוצה להודות מקרב לב למתפלל ביה"כ הוותיק מר אושרי סגל , על האירגון המופתי של כל חגיגות ההקפות , ומודה לו על כל טירחתו ועשייתו להצלחתו המדהימה והמרגשת של ערב מכובד וקדוש זה - יישר כוח וכל הכבוד ! 
כמו כן , וועד בית הכנסת מודה לצוות צלמי אתר האינטרנט של ביה"כ , ולצוות "D - מגנטוש באירועים" על התמונות היפות והמדהימות מערב הקפות שמחת תורה זה . 
בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד ,
מברך את כל בית ישראל בברכת
"בשורות טובות" , ושניפגש רק בשמחות !

-----------------------------------------------------
ביקור משפחת לוי בבית הכנסת ותרומת מגן הנצחה
לזכר קהילת סלוניקי הי"ד , 2.10.2012
בתמונה: חברנו סנטו בני לוי , בביקורו בבית הכנסת
ובידיו מגן ההנצחה לזכר קהילת סלוניקי ה"יד , קורבנות השואה  ,
שאותו תרם לבית הכנסת למזכרת נצח .
קהל יקר וקדוש , בחול המועד סוכות תשע"ג , יום שלישי 2.10.2012 , זכינו לביקור מרגש ביותר שהתקיים בית הכנסת , בני משפחתו של האיש היקר חברנו , סנטו בני לוי , אומן - צורף , מן המשכן לצורפות שבמעלה אדומים , הגיע לביקור יחד עם בני משפחתו לטיול בצפון , והם כמובן , לא פסחו על בית הכנסת ע"ש חיים חביב.


במהלך הביקור , מר סנטו בני לוי תרם לבית הכנסת מגן הנצחה מעשה ידיו , ידי אומן , המגן מוקדש לקורבנות קהילת סלוניקי שניספו בשואה הי"ד. נצייין כי מר לוי הינו אומן בנפשו שנים רבות והוא דור רביעי למשפחת צורפים ופחחים אשר ייצרו את כל יצירותיהם בעבודת יד, כמו כן נציין כי אימו ביינבנידה לוי ז"ל ילידת העיר סלוניקי שביוון . בית הכנסת ע"ש חיים חביב לזכר קהילת סלוניקי הי"ד , וועד בית הכנסת וכל ציבור המתפללים מביע את תודתו לחבר , מר לוי , ומודה לו על הביקור המרגש שלו ושל כל בני משפחתו , ומודה לו על מגן ההנצחה , מלאכת מחשבת , המרהיב ביופיו שתרם לבית הכנסת . יישר כוח וכל הכבוד !
תבורך מפי עליון חברנו מר סנטו בני לוי !
בתמונה: מגן ההנצחה שנתרם לבית הכנסת , מוקדש לעילוי נשמת קהילת סלוניקי הי"ד , קורבנות השואה , המגן מורכב בצורת הגה של אוניה וחרוטים בו הפסוקים:
יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים: (כד) הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי ה' וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:
מגן ההנצחה הוא מעשה ידי האומן - צורף סנטו בני לוי 


לאחרונה , בסוף שנת 2013 התקיימה הפתיחה המחודשת של בית המלאכה
לימודי צורפות בכל הרמות לכל הגילאים ללא צורך בידע מוקדם !!!
משכן לצורפות - הבית ללמידה ויצירה , טלפון נייד - 052-2289627

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור משלחת מורים בבית הכנסת
לקראת ביקור במחנה ההשמדה אושוויץ 1.8.2012
ביום רביעי , בתאריך: 1.8.2012 , התארחה בבית הכנסת משלחת של מורים מהמכללה האקדמית לחינוך "גורדון" בחיפה , היה זאת במסגרת קורס שימור זיכרון השואה ולקראת סיור לימודי בפולין ובמחנה ההשמדה אושוויץ , המשלחת יצאה לביקור ביום חמישי בתאריך: 9.8.2012 לאושוויץ , וכהכנה לפני ביקורה בפולין ,הם קיבלו הרצאה מרגשת , מאלפת ומדהימה מאת ניצול השואה מסלוניקי מר יוסף (פפו) ג'רסי , הגבאי הוותיק והנאמן של בית הכנסת "חיים חביב" שנים רבות וטובות . מר ג'רסי שרד את תופת השואה באושוויץ בבלוק מס' 14 א ' , איחלנו כולנו למשלחת נסיעה טובה לפולין ,שימור זיכרון השואה ישאר בליבנו לעד. במהלך ביקורה של המשלחת בפולין , קיבלנו מספר תמונות ואנו מצרפים אותם כאן .  עם חזרתה של משלחת המורים לארץ , מספר ימים לאחר ביקור משלחת המורים מהמכללה האקדמית לחינוך "גורדון" , הגיע לבית הכנסת מכתב תודה והוקרה למר יוסף (פפו) ג'רסי , והנהלת האתר שמחה וגאה לפרסם לכם אותו כאן לפניכם .  


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                  חג השבועות תשע"ב ביה"כ 25.5.2012
------------------------------------------------------
טקס ברית מילה בבית הכנסת חיים חביב 
בחול המועד פסח תשע"ב 14.4.2012

ביום רביעי 11.4.2012 חול המועד פסח תשע"ב , ההורים אופיר ואוראל למשפחת קטרי הכניסה בבריתו של אברהם אבינו את בנם . טקס ברית המילה התקיים בבית הכנסת ע"ש "חיים חביב" בחיפה ברוב פאר והדר וקהל אורחים רב שמילא את בית הכנסת. הנהלת אתר האינטרנט של בית הכנסת תיעדה עבורכם את האירוע המרגש , הנהלת האתר מודה למשפחת קטרי על שיתוף הפעולה .

מי ייתן ותיזכו לגדל את הרך שזה עתה נולד לתורה לחופה ולמעשים טובים , מי יתן ויברך אותו ה' בבריאות טובה ואריכות ימים . ויברכהו בכל מעשה ידיו .
יברכהו ה' מציון וראה בטוב ירושלים כל ימי חייו !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

קריאת מגילת אסתר בביה"כ - 7.3.2012


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
עצרת אבל וקדיש כללי - עשרה בטבת , 5.1.2012

עצרת אבל וקדיש כללי לזכר אחינו שניספו במחנות ההשמדה ביוון , התקיימה בבית הכנסת הסלוניקאי ע"ש היכל רבי חיים חביב זצוק"ל לזכר קהילת סלוניקי הי"ד בחיפה ביום חמישי , י' בטבת תשע"ב , בתאריך: 5.1.2012 . 

תחילה התקיימה העצרת בבית העלמין הישן בחוף הכרמל בחיפה על יד האנדרטה לזכר הניספים , ולאחר מכן התקיימה תפילת אזכרה וקדיש כללי בבית הכנסת ע"ש חיים חביב בחיפה , בו היתה הדלקת נרות לזכר הניספים בשואה ילידי העיר סלוניקי ביוון. 


העצרת התקיימה במעמד ניצולי שואה ילידי סלוניקי ביוון , במעמד רב בית הכנסת , ובמעמד מזכ"ל המועצה הדתית מר מצגר ובמעמד ציבור מתפללי בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש חיים חביב בחיפה .
מתפללי בית הכנסת הוותיקים ודור ההמשך הדליקו נרות זיכרון לזכר הניספים , קורבנות השואה מיוון .


הנהלת האתר של בית הכנסת מודה לוועד בית הכנסת על שיתוף הפעולה המלא בתיעוד בתמונות ובסירטונים של העצרת .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ביקור משה טלבי מיהוד בבית הכנסת 29.8.2012--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ביקור מנכ"ל בית האבות רקנאטי בבית הכנסת 29.3.2011

בתמונה: מימין , מר רוני ארניה , מנכ"ל בית האבות ע"ש רקנאטי בפתח תקווה , בביקור בבית הכנסת ,
לשמאלו , מר יוסף (פפו) ג'רסי החזן והגבאי הוותיק של בית הכנסת חיים חביב .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ביקור משפחת גיולי מאתונה , יוון בבית הכנסת 21.2.2011


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ביקור משפחת סולומון מלאריסה ביוון בבית הכנסת 5.8.2007 
גולשי האתר הנכבדים , 
אם ברשותיכם תמונות מביקור בבית הכנסת , אירועים אותם קיימתם בבית הכנסת כמו חתונה , בר מצווה , ברית מילה שלכם או של בני משפחתכם , נשמח אם תשלחו לנו זאת לכתובת הדואר האלקטרוני שלנו עם מספר מילים על האירוע , לכתובת:
rhc.saloniki@gmail.com
תודה , הנהלת האתר האינטרנט
בית הכנסת הסלוניקאי ע"ש "חיים חביב" בחיפה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה